RASPUCANI KOŠARKAŠKI ZMAJEVI: Novi DOUBLE-DOUBLE Jusufa Nurkića, izvrstan start Džanana Muse, pogledajte sve poene i brutalne BLOKADE

0
65

Izvrsna večer bosanskohercegovački košarkaša u Americi

Lakersi su relativno lako došli do trijumfa u Portlandu. Gosti iz Kalifornije većim dijelom drugog poluvremena imali su blagu prednost, da bi se odlijepili na veću distancu krajem treće četvrtine, serijom 16-0. Početkom zadnje dionice imali su i vodstvo od 20 poena (97:77) te su Trail Blazersi do samog završetka tek ublažili poraz.

Prišli su u zadnjim minutama na 102:99, ali je LeBron James zatim pogodio bacanja i gosti više nisu ostavili dilemu o pobjedniku.

Sigurno da za lošu partiju ekipe Trail Blazersa, koja je tako prekinula pobjednički niz (tri zaredom do ovog susreta) nije kriv Jusuf Nurkić, koji je imao dobar nastup (pogotovo u zadnjoj četvrtini) i ostvario novi double-double učinak (14 poena, 13 skokova, 2 asistencije, 2 blokade).

Džanan Musa je u svom prvom nastupu u razvojnoj G ligi pokazao – da mu tu nije mjesto.

Reprezentativac BiH imao je fenomenalan debi, koji ukazuje na činjenicu da ga je Brooklyn možda i nepravedno iz prvog tima prebacio u filijalu Long Island Nets.

No, kako god, dragulj bh. košarke je imao izvrstan nastup u trijumfu nad Westchester Knicksima, 114:105. Uz Alana Williamsa (27 poena, 21 skok), bio je najbolji kod Long Islanda sa 23 poena i 5 skokova. Kod poraženih je najbolji bio John Jenkins (31 poen), bivši član NBA ekipa Dallasa i Miamija.

(Izvor:slobodna-bosna.ba)